Jaký byl rok 2019?

Jaro…

Koncem března jsme měli stánek na dalším veletrhu — na Czech Online Expu. Často dostávám otázku jestli se takový stánek vyplatí a na kolik to tak vyjde. Odpověď je: to záleží. My se vždy snažíme o návratnost investice a dobrý poměr cena/výkon. Což v našem podání znamená vzít 2 barové stolky, roll-up, rumy, offline freela a nějaké srandičky okolo. Třeba kapitánský outfit s pirátskými klobouky. Takže vzbudíme zájem, snažíme se lidi pobavit a tak. Na lidi se snažíme brát kontakty a pak pro ně uspořádat třeba webinář a tak nějak to dotáhnout. Byli jsme překvapení, kolik za nám proudilo lidí. Hned naproti měl stánek Ecomail, takže se z našich stánků stala neoficiální afterparty. Stejně jako na Wordcampu se hodil Beoplay reproduktor a vyladěný playlist. Na druhou stranu jsem viděl i stánky kam moc lidí nepřišlo… i když na pohled byly hezčí než ten náš stolek s roll-upem.

Léto…

V červnu jsem zjistil, že nejsem takový nemehlo na Acroyogu. Jen trochunemehlo a umím dělat přímka základnu.

Podzim…

Čtvrtinu září jsem ztrávil na akcích v Lucerně. Z komfortní zóny jsem vystoupil jako moderátor Webexpa. Bylo to těžší i náročnější než jsem čekal. Angličtina, celý den se nehnout ze sálu, nenudit, uvést lidi zajímavě, donutit speakery udělat breakdance, rozcvičit publikum před healtcare and tech přednáškou atd. Mimo moderování jsem měl na starost i AlcoExpo v rámci afterparty s kamarádem Jakubem Macurou. Bavit lidi mě prostě baví… 🤷‍♂️ V Lucerně jsem byl na dalších akcích s Freelo stánkem jako třeba na Jak budovat lovebrand od Growjobu, který dělá fakt super akce.

Zima…

Od listopadu jsem mezi sportování zařadil pravidelně bazén. Marek Čevelíček mi pomohl zařídit multisportku 🙏 takže jsem byl skoro třikrát týdně v bazénu a sauně. Nebude to jenom tím, ale rýmička se mi až do konce roku vyhýbala obloukem. Doporučuju. Jen nechápu proč jsem si jí sakra nesehnal dřív.

Pár knih, na které si vzpomenu bez otevírání Kindlu nebo Audiotéky

7 principů spokojeného manželství

To jsem četl v Las Palmas, a myslím, že to je super čtení i pro ty, kteří jsou spokojeni ve vztahu nebo i v manželství. Je tam řada cvičení… a celá kniha se snaží být evidence besed. Založená na základě pozorování stovky párů. Dr Gottman, autor knihy, s 90% přesností umí poznat, který pár spolu vydrží a který se rozpadne. Sám jsem si tam našel několik komunikačních fuckupů, které si o sobě teď uvědomuju.

Hard things about hard things

Příběh Bena Horowitze o zakládání, provozování, prodeji, nákupu a řízení technologických firem. Otevřeně popsal všechny své těžké chvíle a minuty od krachu.

Na volné noze

Tohle mi proběhlo audiotékou hned z kraje roku. I když freelancer nejsem, tak není na škodu si ty principy poslechnout. Kniha se poslouchala skvěle. U řady věcí jsem si říkal, hmm škoda že jsem si k tomu musel dojít sám… Řada kapitol je aplikovatelná i na agenturní byznys. Vyjednávání, cenotvorba.

Faktomluva

Na Hanse Roslinga si vzpomenu vždy, když slyším nebo vidím nějakou špatnou zprávu, senzaci a tak podobně. Není to s náma tak špatný. Svět je za poslední roky lepší místo. Zároveň jsem s pokorou vděčný za místo na světě kam jsem se narodil. Snad nějak fixnem i tu změnu klimatu.

Hluboká práce

Tuhle knihu doporučuju vždy na školení. Blikne mi hlavou pokaždé, když mě něco vyruší od práce. Při zbytečném přepínání kontextu a tak. Myslím, že si v ní každý něco najde. Obzvlášť v kapitole o e-mailech nebo sociálních sítích.

Labyrint pohybu

Tohle jsem si dal v audiu. Je to vlastně taková série otázek a odpovědí. Dost to připomíná klasický podcast a je zajímavé poslechnout si o souvislostech v rámci lidského těla. Třeba to jak se špatné dýchání nebo postura těla projeví problémem na druhém konci těla.

Já jsem Zlatan Ibrahimovič

Biografie mám nejradši. Příběh i poučení v jednom balení. Nejdřív mě to moc nebavilo, ale po dvou kapitolách jsem se od Zlatana nemohl odtrhnout.

--

--

Zakladatel Freelo.cz a Vas-Hosting.cz Zjednodušuji podnikání druhým. Natáčím podcast zpodpalubi.cz a organizuju SaaSkari.cz

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Karel Dytrych

Karel Dytrych

Zakladatel Freelo.cz a Vas-Hosting.cz Zjednodušuji podnikání druhým. Natáčím podcast zpodpalubi.cz a organizuju SaaSkari.cz