Plodný rok 2021

A jaký byl celkově rok 2021?

Navzdory okolnostem, omezením a pandemii skvělý a pestrý. Oproti předchozím rokům jsem si v Mexiku nedělal plány na další rok. Žádná mindmapa a checklisty. S ročním odstupem vidím, že jsem se sice nehnal za velkými cíli, ale prožil jsem mimořádně pestrý rok, a stihnul jsem spoustu práce i času pro Karla.

Clubhouse

V začátku roku když byl Clubhouse na vlně, tak jsem si řekl, že je to asi ta správná cesta pro sdílení mezi SaaSkaři. Po 3 dílech mi ale přišlo „líto“ celého potřebného času, který proběhne a veškerá energie je nenávratně pryč. Řekl jsem si, že ten čas radši vložím do podcastu. Mimochodem jedním z prvních letošních hostů v Podpalubí byl Martin Rozhoň. Martin mi jako člověk přišel skvělý a myslím, že to je nejlepší letošní díl.

Instagram

Věděli jste, že dnes se vztah stvrzuje společným postem na instáči? Já měl ze svých mladých let zažitou kolonku na Facebooku… Když jsme si v únoru jeli s Katharine projet Jizerskou 50, tak si doteď pamatuju, kolik společné storiečko vyvolalo komentářů… No, ale měli pravdu 🤷‍♂️

Neseda

Pro „zdravější práci“ jsem se rozhodl pořídit si Nesedu. Vsadil jsem na myšlenku kancelářské židle, na které se neustále hýbete a měníte polohy.

Las Palmas

V Dubnu jsme s Katharine a Davidem odletěli do Las Palmas. Celou dobu jsem si říkal, že odlétáme v nejblbější moment — až potom co jsme si odžili lockdowny a zimu. A také až potom co v Las Palmas zpřísnili režimová opatření. Nakonec mi z mrazivého česka chodili gratulace k dobrému timingu. V Las Palmas to bylo skvělé jako vždy.

Váš Hosting

Během dubna se také ozval jeden zákazník, že by od nás potřeboval trochu více virtuálních serverů a jestli to bude problém. Trochu víc znamenalo instalace po stovkách. To stejné i reinstalace a tak dále. Popravdě jsem tomu nejprve nevěřil. Protože kdo normální se ozve, že potřebuje 500 VPS a hned. No ale potom co přišla úhrada jsem musel věřit.

Brainee akademie

Ještě na kanárech jsem slíbil natočení 2 dílů do nově vznikající akademie duševního zdraví a osobního rozvoje. Andrea Pavelcová je podepsaná vždy pod skvělými projekty, tak jsem nemohl a nechtěl odmítnout. Za domácí úkol jsem dostal lekce Worklife balance a Komunikace a efektivní komunikace v týmu.

Bydlení 2.0

Léto jsem zahájil řešením hypotéky a plánováním budoucího bydlení. Tou dobou jsem s nabízeným úrokem 2,2 % spokojený nebyl. Zato při podpisu smlouvy v půlce prosince jsem byl za výsledných 2,54 docela rád. Teď nabízí Česká Spořitelna úrok dokonce od 4,04.

Investice

Současná ekonomika mě konečně po letech prokrastinování dovedla k investicím. Že mi to trvalo 36 let beru dnešníma očima za pěkné selhání. Ale co už. Investoval jsem alespoň do podnikání.

  1. Rozjel účty na Portu a Fondee abych měl benchmark jak si povede portfolio, o které se starají profesionálové. Nastavil jsem trvalý příkaz a zapomněl na to.
  2. Následně jsem začal kupovat přes Revolut jednotlivé akcie, které mi dávali smysl a trochu jsem pozoroval co se bude dít.
  3. Když jsem v tom řekněme uměl trochu více chodit, tak jsem přešel na Degiro, kde jsem v podstatě dokoupil ETF a nejlepší ověřené akcie z Revolutu. Jen jsem investoval v o řád vyšších částkách.
  4. Postupně jsem rozjel ještě eToro, kde zkouším automatizovaně kopírovat portfolio úspěšných investorů.
Takhle nějak to vypadá na offline víkendech…

Rebelové

Premiéra muzikálu Rebelové byl rozhodně highlight roku. Katharine se na ten den těšila od chvíle, co jsem ji poprvé potkal. Když se jí to po více než ročních odkladech přiblížilo a zbýval týden do vysněné premiéry, tak nejprve hořelo v PVA Letňany a zrušili vše až do této premiéry, pak dostala lehkou virózu a ztratila hlas, a v úplném finále lilo 2 dny v kuse až do představení. Týden jsem doma chodil jako pan tobudedobrý.

Chorvatsko

V Srpnu jsme ve Freelu uspořádali dlouho odkládanou letní grilovačku pro Pardubickou komunitu a vyrazili do Chorvatska. Čekal nás největší #FreeloHackathon v obrovské 3 patrové vile, kam jsme si poprvé vzali i další členy rodiny. Bylo to náročné, ale za mě se to povedlo.

Konference

Pracovní září začalo na ČVUT. Trvalo to jenom věčnost, ale konala se zase živá konference — Shopcamp. S Freelem jsme tam měli stánek. Já jsem upínal tajně zrak hlavně až k té další další. K Webexpu.

Můžeš podnikat

V Říjnu jsem se dostal na svou první přednášku v rámci iniciativy Můžeš podnikat. Já jsem se tam teda přidal už někdy před covidem, ale nějak si to nikdy nesedlo a webinářů a online schůzek jsem měl dost.

--

--

Zakladatel Freelo.cz a Vas-Hosting.cz Zjednodušuji podnikání druhým. Natáčím podcast zpodpalubi.cz a organizuju SaaSkari.cz

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store